Heyecanlıyım heyecanlı… 

nazar_boncugu_090918_1Yazımın başlığına şaşırmayın ne olur, çocukluğumdan bu yana hayalini kurduğum, en çok ziyaret etmek istediğim yere gitmek için sonunda bir adım attım.

Bugüne kadar neden gidemedin derseniz, rotanın imkansızlığı dışında birkaç minik sebep sayabilirim ; o tarafa gitmek isteyen dostlarla ortak bir tarih belirleyememek, güvendiğimiz seyahat acentasının o bölgeye sık program hazırlamaması, çalıştığım dönemdeki iş yoğunluğum ve başka seyahatlerimin araya girmesinden bahsedebilirim size.

nazar_boncugu_090918_1Sonunda bu özlem kısa bir süre sonra inşallah sona erecek.

nazar_boncugu_090918_1Buna tesadüfler zinciri diyebilirsiniz aslında, işte tam o noktadayım. Aslında tesadüf diye bir şey yok denir ya , ben buna sonuna kadar inanıyorum. Tesadüf diye bir şey yok. Tesadüf dediğimiz şey, bizim için olacak olan ne varsa hepsinin birden yada kısmen gerçekleşmesini sağlayan planlama mucizesidir günümüz kelimeleriyle. Bizim irademizin dışında gelişir her şey, olayı hayal kurmaya, niyete ve gerçekten istemeye bağlayabilir, kısmet ve kaderle de açıklayabilirim aslında.

nazar_boncugu_090918_1Peki yeni rotam neresi olabilir? Tahmini olan var mı? Aslında sizlerle bir çırpıda paylaşmak istiyorum ama diğer taraftan da heyecanı hemen bitirmek istemiyorum . En azından  şuan bu satırları yazarken bile olayı gizemli tutmak güzel geliyor. Bana lütfen izin verin biraz daha keyfini çıkarayım, yeni rotamı hemen paylaşmayayım.

nazar_boncugu_090918_1İstiyorum ki beni bu kadar heyecanlandıran bu yer, önceki gezilerim gibi güzel tatlar bıraksın ve güzel olduğunu düşündüğüm yeni yazılar yazmama sebep olsun. Ben öyle olacağına inanıyorum aslında, yazarken bir yandan da öyle olması için dua etmiş olduğumdan kelimelere döküyorum isteğimi. Laf aramızda, yeni yazılar yazabilme potansiyeli ve yazabileceğime sonuna kadar inanıyor olmamdan dolayı da heyecanlıyım. İnşallah yanılmam, inşallah beklediğimin çok üstünde keyifli ve unutamayacağım bir gezi olur. Ve inşallah döndüğümde muhteşem bir gezi yazısı yazabilirim.

nazar_boncugu_090918_1Ve bu sefer yazacaklarım için yanımda daha büyük bir karalama defterim olacak, attığım her adımın önce keyfini çıkartacağım sonra da notları yazıp fotoğraflayacağım.

E o halde bana müsaade. Sevgiyle kalın…28.02.2019

Buraya kadar sabırla okuduğunuz için teşekkürler ve işte ipucu ; Hepinize Namaste nazar_boncugu_090918_1

 

 

Heyecanlıyım heyecanlı… ” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s